Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Що змінює новий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку у контексті повісток: їх отримання, відповідальності тощо.
Нагадаємо, що 17 квітня 2024 року в газеті «Голос України» було офіційно опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» ухвалений Верховною Радою України 11 квітня 2024 року.
3 18 травня 2024 року він набирає чинності.
Порядок дій, які ТЦК та СП повинен здійснити перед зверненням до суду.
Спершу, ТЦК та СП зобов’язаний встановити невиконання громадянином обов’язків щодо неявки на виклик ТЦК та СП, протягом 60 днів після набрання відповідним Законом сили та порушення законодавства про мобілізацію, а після того звертається до поліції щодо затримання та доставлення особи до ТЦК та СП.
У разі отримання відповіді від органів поліції про неможливість здійснити затримання та доставлення громадянина до ТЦК та СП, останній на протязі 5 днів надсилає рекомендованим листом з повідомленням про вручення вимогу про виконання обов’язку щодо явки до ТЦК та СП.
Якщо протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги (у тому числі якщо лист повернений з відміткою про неможливість вручення) громадянин не виконав обов’язку, у такому разі ТЦК та СП звертається до суду з приводу обмеження особи у праві керування автомобілем.
Наступна процедура відбувається в судовому порядку.
Відповідні зміни передбачені до Кодексу адміністративного судочинства України.
Такі справи розглядатимуть місцеві загальні суди як адміністративні, тобто, районні, міськрайонні, міські суди першої інстанції.
Протягом 30 днів з дня виникнення підстав, які дають право на пред’явлення позовних вимог, ТЦК та СП подає до суду позовну заяву.
Суд протягом 30 днів після відкриття провадження розглядає позовну заяву в письмовому провадженні, а за ініціативою суду чи клопотанням сторони – з проведенням судового засідання.
ТЦК та СП у судовому порядку повинен довести наступне:
1) неявку до ТЦК та СП або не уточнення протягом 60 днів своїх військово-облікових даних, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про мобілізацію);
2) неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення такої особи до ТЦК та СП органами поліції;
3) вручення такій особі вимоги ТЦК та СП про виконання обов’язку:
4) невиконання такою особою зазначеного у вимозі обов’язку.
Суд відмовляє у задоволенні вимоги щодо обмеження у праві керування транспортним засобом, якщо:
1) встановлення такого обмеження позбавляє особу основного законного джерела засобів для існування;
2) особа використовує транспортний засіб у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на її утриманні особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю.
Суд закриває провадження у справі у разі виконання вимоги. Тимчасові обмеження встановлюються на строк до виконання або відкликання вимоги
Апеляційні скарги можуть бути подані протягом 15 днів з дня проголошення рішення.
Учасник справи, особа, яка не брала участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та/або обов’язки, якій рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення їй рішення суду.
Подання апеляційної скарги не перешкоджає його виконанню.
Суд апеляційної інстанції розглядає справу у 15-тиденний строк з дня відкриття апеляційного провадження. Рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду може бути оскаржено до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.