Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Міндоходів збирається зменшити ставку єдиного соціального внеску 18%, а податок на доходи фізосіб диференціювати залежно від суми заробітку. Втім, в Мінфіні не в захваті від такого способу боротьби з тіньовими зарплатами.
Ще одна зміна, повідомляє Forbes.ua, може стосуватися підприємців I і II категорій, які не мають найнятих робітників. Так, «спрощенці» І категорії перераховуватимуть одним платежем від 19 до 28% мінімальної зарплати замість розбивки на власне єдиний податок і ЄСВ.
Замість ставок податку, що діють, на доходи фізосіб планується ввести прогресивну шкалу. Ті, хто заробляє за рік до 18000 грн. будуть звільнені від податку. З доходів до 3 млн грн.
потрібно буде заплатити 10% податку. Наступний діапазон — від 3 до 8 млн грн. — передбачає ставку 15%. А одержувачі надприбутків (понад 8 млн грн.) платитимуть 20%.
Пропозиції можуть набрати чинності з 2014 року. Проте Мінфін виступає проти цих ініціатив, оскільки вони можуть зменшити надходження в Пенсійний та інші соціальні фонди. У свою чергу в Міндоходів упевнені, що детінізація зарплат приведе до збільшення бази оподаткування і, відповідно, до зростання надходжень до бюджету.